Diskografie


Libkovanka dosud natočila 5 CD a 3 DVD. Všechny hudební nosiče obsahují lidové, i nově složené písničky z jižních Čech a ze Šumavy. Hudbou se na nich podíleli skladatelé Jan Lipold, Ladislav Kubeš, Antonín Pecha, Jaroslav Heřman, Áda Doško, Vlasta Dvořák, Jan Vlach, Václav Maňas ml. a mnoho dalších. Na třech CD jsou rovněž skladby Karla Polaty, z repertoáru jeho Starošumavské dechové muziky.
Čtvrté CD vyšlo v roce 2019. Jmenuje se Moje česká vlast a najdete na něm písničky s texty kapelníka Libkovanky Zdeňka Beneše. O 2 roky později jsme je opatřili obrazem a v roce 2022 vyšly opět u vydavatelství Šlágr na DVD.
Pátým hudebním nosičem jsme chtěli připomenout vynikajícího šumavského muzikanta, hudebního skladatele a kapelníka Starošumavské dechové muziky, Karla Polatu (1914–1974). Všechny skladby, které zde Libkovanka nahrála, jsou v jeho původní úpravě a je zajímavostí, že některé z nich Karel Polata se svojí kapelou nenatočil (Prstýnek, Cestička k milej, Na jahodách, Sušické kaštany).Všechny nahrávky byly pořízeny z originálních not Starošumavské dechové muziky.
CD i DVD si můžete zakoupit a našich akcích nebo je objednat u Zdeňka Beneše na telefonním čísle 606 561 059.

5. CD – Zelená se, zelená

4. CD – Moje česká vlast
3. CD – Od Šumavy k Vysočině

2. CD – Z našeho kraje
1. CD – Dobrým přátelům

DVD – Moje česká vlast
DVD – V pošumavském kraji
DVD – Z našeho kraje